«Політика з жіночим обличчям»

Центр соціальних досліджень "СОФІЯ"
Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» з 27 вересня по 6 жовтня 2018 року провів опитування населення у всіх областях України (на підконтрольній території). Всього було опитано 2001 респондент віком від 18 років і старше. Вибірка опитування репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2,2%.
Жовтень 2018 р.
Основні результати опитування
(повні формулювання питань та одномірні розподіли відповідей на питання див. у кінці прес-релізу)
Ставлення до найбільш відомих жінок-політиків

На основі попереднього аналізу, був складений перелік із жінок-політиків, які найчастіше згадуються в Інтернет-публікаціях (загалом 21 особа). Опитування показало, що до п'ятірки найбільш відомих жінок-політиків входять…
Юлія Тимошенко (її ім'я знають 100,0% респондентів);
Наталія Королевська (90,1%);
Уляна Супрун (88,5%);
Ольга Богомолець (85,4%);
Ірина Геращенко (80,7%).
Показник відомості понад 50% також мають І.Луценко, Т.Чорновол, І.Фаріон, О.Сироїд, Л.Гриневич.

Найбільше симпатиків (понад 20%) мають…
Ольга Богомолець (до неї ставляться «однозначно позитивно» або «скоріше позитивно» 23,8% опитаних),
Юлія Тимошенко (23,0%),
Наталія Королевська (22,2%).
Найбільше антипатиків (лідером «антирейтингу») є Уляна Супрун. До неї ставляться «однозначно негативно» або «скоріше негативно» 75,1% опитаних. Таким чином, високий показник відомості У.Супрун зумовлений негативною реакцією населення на її діяльність.
Політика – жіноча справа
Українські громадяни в цілому прихильно сприймають участь жінок в політичній діяльності. Під час інтерв'ю респондентів запитали, чи згодні вони з думкою, що політика – це нежіноча справа. Більше половини (61,3%) опитаних дотримуються думки, що політика є цілком жіночим зайняттям.Водночас, 32,0% респондентів «повністю згодні» або «скоріше згодні» з тезою про те, що політика – нежіноча справа. Особливо багато «консерваторів» серед чоловіків (42,6%).

Половина (50,3%) опитаних схвально сприймає ідею впровадження квот для жінок при обранні депутатів Верховної Ради Україні (при голосуванні за партійними списками). «Однозначно позитивно» поставилися до пропозиції впровадити квоти 14,9% опитаних, ще 35,4% - «скоріше позитивно». Проти ідеї квотування з тою чи іншою категоричністю висловилися 30,1% респондентів. Причому серед чоловіків частка противників впровадження квот сягає 39,1%.
Жінки у боротьбі за мир
Багато українців вірять, що жіночі громадські організації спроможні сприяти встановленню миру на Донбасі. Майже половина (44,6%) опитаних вважає, що широкий громадський рух жінок України може сприяти встановленню мирного діалогу і врегулюванню конфлікту на Донбасі. Не вірять у дієвість жіночого руху – 39,6% респондентів. (Не визначилися з відповіддю – 15,8%).

Відомість серед українців здобула організація «Жінки за мир»
. Назва цієї організації відома майже третині опитаних (28,9%). Крім того, 10,5% респондентів знають не тільки назву організації, але й обізнані щодо її діяльності. Таким чином, сумарний показник відомості цього об'єднання жінок-миротворців складає 39,4%. Серед представників цієї організації найбільш відомі, насамперед, її лідер - Наталія Королевська, а також такі громадські діячі, як Марина Ставнійчук та Марина Кінах.
Завітай на наш новий інтелектуальний проект Strategic Group Sofia
Facebook
www.facebook.com/sofiasociology
Попередні наші дослідження
Контакти
Тел.: (095) 095-92-23

Email: levcun@ukr.net
Фото
На заглавній: Licia Ronzulli, с дитиною - депутат Парламенту ЕС. https://www.businessinsider.com.au/mit-is-hosting-a-hackathon-to-make-the-breast-pump-not-suck-2014-9
Made on
Tilda