Як побудувати сильну Європу для Громадян

twentythirty.com by BMW Foundation Herbert Quandt
переклад
"Як побудувати сильну Європу для Громадян»
twentythirty.com by BMW Foundation Herbert Quandt
переклад
Майбутні вибори до Європейського парламенту наступного року не лише про зміну декількох місць у парламенті; вони стосуються виживання самого Європейського Союзу. Якщо громадяни ЄС не матимуть набагато сильнішої позиції у майбутньому Європи, антиевропейські сили переможуть. Завдяки серії діалогів "Переорієнтувати Європу", Фонд BMW хоче запропонувати альтернативу цьому темному сценарію: Відповідальне Лідерство для Європи Громадян.
Європейський Союз стикається з кризою, мабуть, найбільшою в своїй історії.
І це, незважаючи на те, що найгірші наслідки фінансової та боргової кризи, що потрясли континент за останні кілька років, майже подолані.

У більшості країн ЄС економіка повільно відновлюється, економіка знову показує зростання, і відновлюється ринок праці.

Крім того, європейські цінності, такі як людська гідність, свобода, демократія, рівність та верховенство права, не є застарілими, старомодними посилами, але актуальнішими, ніж будь-коли, і, таким чином, є основою цілей сталого розвитку в порядку денному 2030 року ООН.

Тим не менше, багато громадян повернулися спиною до ЄС і багато чого, що це символізує.

Часто це відбувається з конкретних причин, таких як особиста економічна ситуація людей. У деяких країнах Південної та Східної Європи рівень безробіття становить більше 20 відсотків, а рівень безробіття серед молоді найчастіше навіть вищий. І в світлі цифрових перетворень, які торкаються майже всіх галузей економіки, багато людей, які працюють, бояться за свою зайнятість.

Зросла нерівність між багатими та бідними - розрив розширюється не тільки між, але і всередині націй. Зростаюче число біженців та іммігрантів та гуманітарна катастрофа в Середземному морі також свідчать про поділ континенту. У все більшій кількості країн ми бачимо зростання та піднесення правих популістських рухів.

Ці рухи пропагують повернення до національної держави; Великобританія навіть проголосувала за вихід з ЄС.
"Переговори по Брекзіт - це не про мене чи про мою особисту долю. Вони стосуються національних інтересів, а це означає, що має бути правильний вибір, а не легкий вибір."
Народні рухи підривають загальноєвропейські цінності, ліберальний порядок та інститути, що підтримують верховенство права. Соціальна фрагментація та зростаюча розбіжність національних інтересів загрожують знищити зв'язки, що тримають Європу разом.

Страх непевного майбутнього, який відчуває більшість населення, призвів до найбільшої загрози для європейського проекту: кризи довіри. Багато громадян вже не вірують в те, що ЄС здатний вирішувати свої проблеми.

За даними Євробарометра, 40 відсотків громадян ЄС скептично чи не визначаються щодо ЄС.
Сімдесят відсотків населення ЄС відчувають себе "досить або не дуже прив'язаними" до Союзу.
Якщо Європейський Союз хоче вижити, йому потрібно реформуватися й переорієнтуватися.
Європа, яка гарантувала своїм громадянам мир, стабільність, процвітання та відкриті можливості більше ніж шість десятиліть, зараз стикається з найбільшою проблемою.

Політика сама по собі більше не здатні вирішувати ці складні проблеми. Бізнес і громадянське суспільство повинні відігравати активну роль у захисті європейської системи цінностей. Якщо Європейський Союз хоче вижити, йому потрібно реформувати і переорієнтуватись. Більше того, йому потрібно більш активно залучати громадян своїх 28 держав-членів і відіграти тих, хто був відчужений від Брюсселя та його установ.

Щоб сприяти цьому процесу "Переорієнтації Європи", Фонд BMW Герберт Квант створив новий формат лідерства: Європейський стіл.

З осені 2017 року три європейські Столи - в Естонії, Франції та Італії - зібрали до 25 лідерів з політики, бізнесу, культури, засобів масової інформації та громадянського суспільства, щоб знайти способи наблизити Європу до своїх громадян.

Кожен Європейський Стіл відбувся в натхненних умовах; а суміш пленарних засідань, вступні презентації, семінари та секційні засідання закликали учасників переглянути традиційні погляди та бути відкритими для нових рішень та підходів.

Перший Європейський Стіл: Таллінн, Естонія (2017)
Перший Європейський стіл, який відбувся наприкінці вересня 2017 року в Таллінні, Естонія, був зосереджений на цифрових перетвореннях суспільства: Як ми можемо просунути оцифрування і одночасно змусити це служити людям? Як ЄС має формувати цифрові трансформації, щоб її громадяни не залишилися на узбічіі?

Згідно з широко цитованим дослідженням Оксфордського університету, майже половина робочих місць у США знаходяться під загрозою автоматизації, і Європа може пи за подібний розвиток.

Але Клаус Фусте, від консалтингової компанії Roland Berger, який протягом багатьох років вивчав цю тему, не вірить у такі сценарії.

Для нього, як і для більшості учасників в Талліні, оцифрування є, перш за все, можливістю:
"Що нам більше не доведеться працювати в 2030 році, це не так, продуктивність не зростає так швидко. Технологія не руйнує робочі місця, а навпаки може створити нові робочі місця "
Приклад Естонії показує, як систематичне оцифрування державної адміністрації може зробити країну помітно більш привабливою як для громадян, так і для підприємців: у країнах Балтії, наприклад, можна заснувати компанію або подати свою податкову декларацію в лічені хвилин. Проте дискусійним є те, наскільки поглиблюваним є таке розуміння (прим.ред. успіху) маленької Естонії в перекладі на більші нації.

Учасники також погодились, що ЄС має активізувати свої зусилля, щоб протидіяти побоюванням громадянам можлиості втратити роботу.

У цьому контексті член парламенту Португалії Рікардо Лейте висунув ідею універсального базового доходу: "Ми повинні знайти рятувальну сітку. На Європейському Столі ми обговорили безумовний базовий дохід. Щось це кшталт має з'явитися ".

Щоб з'ясувати, чи має такий базовий дохід чи інший вид рятувальної сітки сенс, він зробив ще одну пропозицію: "ЄС може сприяти та здійснювати пілотні проекти в різних країнах, регіонах чи містах. Як тільки ми будемо мати докази і знатимемо напрямок, яким ми хочемо піти, Європейський Союз може створити політику, засновану на доказах та керованих даних, для всього Союзу ".
Другий європейський стіл: Невіль-Боск, Франція
Другий європейський стіл у м. Нойвіль-Боск, Франція, у березні 2018 року, був присвячений проблемі міграції та безпеки, зосереджуючи увагу на законних побоюваннях європейських громадян, що їх безпеці загрожує міграція, яка має зростати внаслідок війн, зміни клімату, нерівності, перенаселеності та інших причин.

Це ті побоювання, що поляризують європейські суспільства. Учасники погодилися, що цю проблему потрібно розглянути в країнах походження біженців, на кордонах Європи та покращувати інтеграцію.

Важливо відзначити, що вони закликали до розробки спільної європейської стратегії розвитку Африки на південь від Сахари; стабілізація цих суспільств не може бути досягнута шляхом застосування 28 різних підходів з 28 країн ЄС, які найбільше турбуються лишень про свої власні національні інтереси.

Іншим важливим аспектом є зміна негативного наративу про імміграцію.
"Модернізація, проведена через біженців просуне усе суспільство вперед".
Вінсент Зіммер, засновник соціальної кампанії в Берліні "Кірон Відкрита вища освіта", яка скорочує значну кількість бюрократичних процедур, що дозволяє біженцям отримати доступ до вищої освіти в Німеччині.
Амелія Сільфверстольпе з Швеції також хоче бачити біженців інакше. "Ми хочемо розірвати упередження", - говорить засновник підприємства "Yrkesdörren" (робочі двері). У рамках цього незвичайного проекту мігранти та шведські корінні жителі, які працюють у тій самій галузі або сміжних галузях, зустрічаються один з одним, говорять про свою роботу, а отже, створюють контакти. Оскільки ініціатива "Робочі двері" була настільки успішною в Швеції, учасники Європейського столу хочуть запустити цю ідею і в інших європейських країнах. Восени Париж буде першим.
Третій європейський стіл: Менаджо, Італія
Третій європейський стіл, який відбувся в м. Менаджіо, Італія, на початку травня 2018 року, обговорив спільні цінності як основу європейського проекту.
"Є криза цінностей в Європі. Польща та Угорщина не хочуть впроваджувати політику ЄС. Опускається сама основа, побудована на загальних правилах. Цього ніколи не було раніше. Це така криза, про яку багато держав не хочуть говорити"
,розповідає британський директор Інституту європейського політики Відкритого Суспільства Хейзер Граббе.
Політолог Павел Мачевич став свідком у своїй рідній Польщі, що станеться, якщо ці цінності не будуть захищені вчасно, і якщо народники отримають свободу: "Це про те, наскільки крихка демократія. В Польщі не було економічної кризи. Польська демократія була захоплена меншиною. Це була невдача лібералів, які сприймали нашу ситуацію як належне ".

Отже, як нам вдасться змусити громадян знову ототожнюватися з Європою та її цінностями?
Найбільшим джерелом анти-європейських почуттів є страх перед майбутнім. - Jan Techau
Група Menaggio погодилася, що європейська ідентичність не суперечить національній чи місцевій ідентичності. У секційних засіданнях учасники розробили конкретні пропозиції щодо того, як повернути довіру громадян. Одна група запропонувала створити цілеспрямований, проєвропейське рух, напрвлений на те, щоб громадяни проактивно голосувати на європейських виборах 2019 року. Таким чином, вони хочуть створити противагу популістським, антиєвропейським силам.
"Найбільшим джерелом анти-європейських почуттів є страх перед майбутнім. Послання має бути наступним: ми, про-європейці, піклуємось про те, що й ви турбуєтеся. І ми наполегливо працюємо над вирішенням цих страхів »
Ян Техау з Німецького фонду Маршалла.
Щоб підтримати такі рухи, інша група учасників запропонувала запустити своєрідний Європейський Супер ПАК - заснований на Американських комітетах політичних дій (ПАК), які фінансують політичні проекти та кандидатів.

"Це новий інституційний інструмент, інституційний орган, який має фінансову, моральну та міжпартійну політичну підтримку з боку бізнесу, університетів, акторів громадянського суспільства. Це можезібрати фінансування навколо конкретної проблеми та зосередитись навколо певної проблеми ", - пояснює Гамбурзький Майт Шомбург з Publixphere.

Крім того, цей Супер PAC міг би з'єднати і забезпечити фінансування існуючим проєвропейським ініціативам, щоб надавати їм більше можливостей та важелів. Загальна мета - забезпечити ефективну противагу антиевропейцям та мобілізувати більше проєвропейських громадян. Тим часом обидві групи учасників погодились заснувати парасолькову організацію під назвою "Альянс Європа", яка б координувала та підтримувала різні проєвропейські ініціативи.

"Альянс Європа" підтримується Фондом BMW і буде запущений на Мюнхенському європейському форумі. Ідея полягає в тому, щоб просувати Європу ближче до своїх громадян і зробити це живим прикладом єдності у різноманітності: сильної Європи для громадян.
~
Підпишись на наш Telegram канал чи Viber, щоб нічого не пропустити
Сподобалась стаття? Допоможи нам стати кращими. Даний медіа проект - не коммерційний. Із Вашою допомогою Ми зможемо розвивати його ще швидше, а динаміка появи нових Мета-Тем та авторів тільки ще більш прискориться. Help us and Donate!
~
Джерело
https://twentythirty.com/how-to-build-a-strong-europe-for-citizens/
Рекомендуємо дослідити із даної Теми:
Тема: Нова боротьба за центр накопичення капіталу
Глобализация в xxi в.: инволюция или новые перспективы?
Целый ряд крупных геополитических событий последних лет (возросший экономический авторитет Китая, военно-политическое усиление России, экономический подъем государств-цивилизаций Индии и Бразилии, а также Brexit и ряд инцидентов подобного рода) заставляет по-новому взглянуть на феномен глобализации. Спектр мнений колеблется от радикального утверждения об инверсии глобализации до умеренной позиции, предлагающей ряд вариативных изменений, не подвергающих сомнению ее суть как объединяющего общечеловеческого движения. Высказывания первого рода представляют современное состояние дел началом процесса деглобализации. Представители второй точки зрения концентрируются на выработке проектов глобального развития, корректирующих доминирующую до сего времени концепцию нового мирового порядка, возглавляемого США. (Спиридонова В. И.)
Тема: Нова боротьба за центр накопичення капіталу
Запад и альтернативные стратегии модернизации
Вопрос о выработке альтернативных западным стратегий модернизации обсуждается специалистами в контексте проблемы вестернизации – доминирующей евроатлантической исторической формы глобализации, к середине прошлого века окончательно разделившей человечество на страны первого, второго и третьего мира. Означает ли это, что будущее человечества связано с неизбежной вестернизацией стран мировой периферии и полупериферии? Каковы их шансы «на равных» вписаться, если можно так выразиться, в евроатлантический глобальный контекст и многие ли из них в обозримом будущем останутся на политической карте мира? И удастся ли тем, кто останется, выработать собственные – национальные – формы стратегий развития и какие именно? (Ю.Гранин)
Made on
Tilda